Butik Doğu Karadeniz Turu

Bu Turumuz İçin Detaylı Bilgi Almak İsterseniz ,  Bizimle İletişime Geçin!

Tur Programı:

Bilgilendirme:

  • Bu Turumuz 4-14 Kişi sayısı aralığında butik olarak gerçekleştirilmektedir.

  • İstanbul’dan Katılacak Misafirlerimiz İçin Uçuş Detayları:

– Gidiş: Sabiha Gökçen – Kars

– Dönüş: Trabzon – Sabiha Gökçen

  • Tur ücretlendirmeleri Bayram ve özel günlerde değişiklik göstermektedir. Acente Personelimizden bilgi alabilirsiniz.
  • Uçak detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Uçak ile gerçekleştirdiğimiz bu turumuza ülkemizin her noktasından uçuş saatleri denk gelecek şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Bu konuda acente personelimizden destek alabilirsiniz.
  • Grup katılımlarında özel olarak uçuş saati, tur tarihi, gün sayısı gibi değişiklik talebi değerlendirilip farklı programlar sunabiliriz.
  • Her tarihte uçuş detaylarında ufak değişiklikler olabilmektedir. Lütfen tarih seçimi yaparak tur detayını kontrol ediniz.

1. GÜN: İstanbul – Kars Uçak – Tibeti Kilisesi – Şavşat Karagöl – Şavşat

Kars Havalimanı’na inişimiz sonrası bizleri karşılayan rehber ve kaptanımızla buluşma ve tanışma ardından iklim ve bitki örtüsünün sürekli değişimini izleyebileceğimiz ortalama 3 saat sürecek olan Doğu Anadolu – Karadeniz geçişimize başlayacağız. Yolculuğumuzun sonu bizi Şavşat Karagöl’e ulaştıracak. Sahara Milli Parkı içerisinde olan göl bozulmamış doğal yapısı ile muhteşem bir doğal alan olarak aklımızda her daim kalacak. Göl çevresinde geçirdiğimiz zaman sonrası Kafkasların ahşap ev geleneğini hala yaşatan köyler içerisinden geçerek Cevizli Köyü’nde bulunan Tibeti Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. 1000 yaşının üstünde olan kilise döneminde cami olarakta kullanılmış. Gezi sonrası ise otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta bulunan otelimizde.

2.GÜN: Borçka Karagöl – Fındıklı – Mençune Şelalesi Yürüyüşü – Çifte Köprüler

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Borçka’ya hareket edeceğiz. Çoruh Nehri kenarında kurulmuş olan Borçka sonrası Borçka Karagöl’e ulaşacağız. Karagöl çevresinde yapacağımız doğa ve fotoğraf yürüyüşü çok keyifli olacak. İsteyenler kiraladıkları kürekli kayıklarla gölde kayık turu yapabilirler. Program sonrasında ise Karadeniz sahil kesimine gidişimiz başlayacak. Cankurtaran Geçidi’ni kullanarak ulaştığımız sahil yolundan kısa bir yolculuk sonrası ulaştığımız Fındıklı’dan içeri girilerek Kamilet Vadisi’ne varış. Mençune Şelalesi’ne yapılan yürüyüş ardından ulaşılan ve oldukça yüksekten dökülen şelalenin görülmesi sonrası isteyenler şelalenin oluşturduğu muhteşem gölde yüzebilirler. Ardından Çifte Köprü’ye varış. Fotoğraf molası sonrası otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama Fırtına Deresi kenarında bulunan Dere Boutique otelde.

3.GÜN: Minibüs ile Yüksek Yayla Turu (Avusor Yaylası ve Göl Yürüyüşü) – Ayder

Sabah kahvaltımız ardından minibüs ile ortalama iki saatlik gidiş-dönüş süresi bulunan bir Laz Yaylası olan Avusor Yaylası’na (2400 Mt) hareket ve yaylada verdiğimiz mola sonrası 2600 rakımda bulunan Dobecelezane Buzul Gölü’ne yürüyüşümüze başlayacağız. İki saatlik zor olmayan yürüyüş sonrası ulaştığımız göl ve Kemerli Kaçkarların birleşimden oluşan muhteşem manzara tüm yorgunluğumuzu unutturacak. Gölün ve çevrenin fotoğraflanması ve dinlenme molası ardından Avusor’a geri dönüş yürüyüşümüze başlayacağız.  Yaylada bizleri bekleyen minibüsümüzle hareket ederek alt yayla olan Ayder’e ulaşarak Kalegon Mevkii, Gelintülü Şelalesi ve Ayder’i tanıyabilmek için serbest zaman vereceğiz. Süre bitiminde hareket ederek otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Fırtına Deresi kenarında bulunan Dere Boutique otelde.

4.GÜN: Tüm Gün Minibüs ile Yüksek Yaylalar Turu (Sal ve Pokut Yaylası )  

Zil Kale ve Palovit Şelalesi – Çat Vadisi ( Çiçekli Yayla Yüksek Yayla Gezisi )

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra minibüs ile ulaşılan Pokut Yaylasını görebilmek için otelimizden ayrılacağız. Orman sınırında olan yaylaya ulaştıktan sonra vereceğimiz dinlenme ve manzara molası sonra Sal Yaylası’na keyifli yürüyüş yapacağız. Ardından buradan ayrılarak Çat Vadisi’ne hareket edeceğiz. Yol üzerinde olan ünlü Zil Kale ( Kale-i Zir / Aşağı Kale ) ve bölgenin debisi en yüksek şelalelerinden birisi olan Palovit Şelalesi’nin görülüp fotoğraflanması sonrası Çiçekli Yayla ’ya ulaşacağız. Yayla üstünden başlayan yürüyüş sonrası geçirilen zaman ardından yapılan yolculuk sonrası otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Fırtına Deresi kenarında bulunan Dere Boutique otelde.

5.GÜN: Yüksek Yayla Turu ( Bladi Mevkii – Yente ve Sarıkaya )

Sabah erken kahvaltı ardından Fırtına Vadisi’nden ayrılarak Uzungöl’e doğru yolculuk yapacağız. Varışımız ile birlikte yüksek yayla gezimiz başlayacak. BLADI – SARIKAYA – YENTE (2000 met. Üstü). İsteyenlerle birlikte yayladan orman sınırına kadar yürüyüş. Öğlen yemeği sonrası Uzungöl’de yürüyüş ve serbest zaman sonrası Trabzon’a hareket edeceğiz. Karedeniz Bölgesi’nin kültür başkenti olan Trabzon’da Trabzon Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofyası programımızı gerçekleştirileceği kültür varlıkları olacak. Program bitimi sonrası ise Trabzon Havalimanı’na giderek sizlerle vedalaşacağız ve turumuzu sonlandıracağız.

Trabzon – İstanbul Uçağı ile İstanbul’a hareket ve tur sonu.