Gaziantep - Halfeti - Şanlıurfa Turu

Tur Programı:

Bilgilendirme:

 • Bu Turumuz 4-14 Kişi sayısı aralığında butik olarak gerçekleştirilmektedir.
 • İstanbul’dan Katılacak Misafirlerimiz İçin Uçuş Detayları:

– Gidiş: Sabiha Gökçen –Gaziantep

– Dönüş: Şanlıurfa – Sabiha Gökçen

 • Tur ücretlendirmeleri Bayram ve özel günlerde değişiklik göstermektedir. Acente Personelimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Uçak detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçak ile gerçekleştirdiğimiz bu turumuza ülkemizin her noktasından uçuş saatleri denk gelecek şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Bu konuda acente personelimizden destek alabilirsiniz.
 • Grup katılımlarında özel olarak uçuş saati, tur tarihi, gün sayısı gibi değişiklik talebi değerlendirilip farklı programlar sunabiliriz.
 • Her tarihte uçuş detaylarında ufak değişiklikler olabilmektedir. Lütfen tarih seçimi yaparak tur detayını kontrol ediniz.

1.GÜN :

Sabah uçağı ile İstanbul’dan hareket sonrası Gaziantep’e varış. Bu günkü gezi programımız;

Kahvaltı: Detay tur öncesinde bildirilecektir.

Zeugma Mozaik ve Arkeloji Müzesi: Öncesinde Fırat’ın en dar noktalarından birisinde olan zenginliğin ve refahın simgesi Zeugma Antik Kenti’nden kazılar sonucu çıkarılan mozaiklerin sergilendiği müze; İçerisinde olan oldukça ince mozaikler ile dünyada sayılı mozaik müzelerinden birisidir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde etkileyici hikayeler dinleyeceksiniz.

Öğlen Yemeği: Küşlemeci Halil Usta – Küşleme, Simit Kebabı, Kaşık Salata

Bey Mahallesi: Geleneksel Gaziantep sivil mimarisinin özelliklerini en iyi veren yerleşim olan mahalle dar sokakları, müzeleri (Atatürk Müzesi, Oyuncak Müzesi) ve kafeleri ile (Nazaretyan Evi – Papirüs Kafe) eskinin yeniden canlanmış hali olarak karşımızda olacak.

Serbest Alışveriş Molası: Bakırcılar, Yemeniciler, Almacı Pazarı ( Bahartçılar ) gibi birçok çarşının aynı küçük meydanı paylaştığı ve ünlü Tahmis Kahvesinde dinlenme imkanı da bulabileceğiniz serbest zaman sonrası otelimize hareket edeceğiz.

Baklava: Koçak Baklava ziyareti.

Konaklama: Tuğcan Otel

Akşam Yemeği: Aşina Restaurant (Yöresel Yemekler)

2.GÜN :

Sabah erken kalkanlarla birlikte geleneksel Beyran ( Et Paçası – Çorba ) ve Katmer

Halfeti ve Birecik Barajı Tekne Turu: Şanlıurfa’dan ayrılarak ulaştığımız Halfeti’ni 1999 yılında Birecik Barajı’nın tamamlanması ardından 2000 yılında büyük bölümü sular altında kalmıştır. Sadece Halfeti ilçesi değil aynı zamanda birçok köy ya tamamen ya büyük kısmı sular altında kalmıştır. Halfeti’den bineceğimiz teknemiz ile yaptığımız Birecik Barajı tekne turumuzda sular altında kalan ve minaresi bugün su üsteünde bir anıt gibi duran Savaşan (Belasor) Köyü ve Rumkale’yi görebileceğiz. Sonrasında Halfeti’de verdiğimiz yeterli zaman ardından Havalimanı’na giderek turumuzu sonlandıracağız.

Öğlen Yemeği: Şanlıufa – Culcuoğlu Kebap ve Baklava

Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak.

Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.

Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz. Verilen zaman sonrası lobide buluşma sonrası yemekli Sıra Gecemiz başlayacak.

Sıra Gecesi (Yemekli): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 Saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz.

Sıra Gecesi Menüsü: Lebeniye – Bostana – Kebap – Şıllık Tatlısı – Ayran

Konaklama: Manici Butik Otel

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi sırasında yukarıda yazılmış olan menü alınacaktır.

Konaklama: Şanlıurfa Otel

3.GÜN :

Sabah kahvaltımız ardından Şanlıurfa programımıza başlamak için belirlenen saatte otelimizden ayrılacağız.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren .müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.

Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.

Öğlen Yemeği: Çulcuoğlu Restoran: Çorbalar, Salatalar, Kebap Çeşitleri, Tatlı Çeşitleri

Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkeolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.

Dönüş ve Tur Bitimi: Program sonrası Şanlıurfa GAP Havalimanı’na hareket ev uçak ile İstanbul’a ulaşım.

Tarihler ve Ücretler:

2 Gece 3 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Toplam 2 Gece HB (Oda ve Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil) Konaklama
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Lisanlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tur sırasınca kullanılacak turizm hizmetlerini yapmaya haiz belgeli tur aracı 
 • Programda belirtilmiş olan geziler
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası
 • Kulaklık dinleme sistemi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidiş ve Dönüş Uçak Biletleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Alınır ise son günkü akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde ve otelde alınabilecek olan ekstra yiyecek ve içecek ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Ön Rezervasyon Formu: