Göbeklitepe - Nemrut Turu

Tur Programı:


Bilgilendirme:

 • Bu Turumuz 4-14 Kişi sayısı aralığında butik olarak gerçekleştirilmektedir.
 • İstanbul’dan Katılacak Misafirlerimiz İçin Uçuş Detayları:

-Gidiş: Sabiha Gökçen – Şanlıurfa

-Dönüş: Gaziantep Havalimanı – Sabiha Gökçen

 • Tur ücretlendirmeleri Bayram ve özel günlerde değişiklik göstermektedir. Acente Personelimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Uçak Biletinizi Yukarıdaki Saatler Olacak Şekilde Alabilirsiniz veya Acente Personelimiz Sizler İçin Uçak Bileti Alımını Gerçekleştirebilir.
 • Uçak ile gerçekleştirdiğimiz bu turumuza ülkemizin her noktasından uçuş saatleri denk gelecek şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Bu konuda acente personelimizden destek alabilirsiniz.
 • Grup katılımlarında özel olarak uçuş saati, tur tarihi, gün sayısı gibi değişiklik talebi değerlendirilip farklı programlar sunabiliriz.
 • Her tarihte uçuş detaylarında ufak değişiklikler olabilmektedir. Lütfen tarih seçimi yaparak tur detayını kontrol ediniz.

1.GÜN : İSTANBUL – ADIYAMAN / NEMRUT

Havalimanına iniş sonrası rehber ve kaptan ile buluşma, tanışma ardından aracımıza binerek öğlen yemeği için hareket ediyoruz ve öğlen yemeği ardından turumuza başlıyoruz.

Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü): Roma İmparatoru Septimus Severus Döneminde emir verilerek yaptırılan köprü mimarisi açısından Roma Döneminin dünya üzerinde nadir kalan eserlerinden birisidir. Cendere Çayı’nın oluşturduğu muhteşem bir manzara eşliğinde gördüğümüz köprü sonrası Yeni Kale – Eski Kahta – Arsemeia üzerinden Nemrut Dağı’na yolculuğumuz başlayacak.

Nemrut Dağı: Minibüslerle ulaştığımız karşılama merkezinde vereceğimiz mola sonrasında servislerin bizi ulaştırmış olduğu Nemrut Dağı’nın eteğinden başlayıp 45 dk. – 1 saat kadar sürecek olan ortalama zor yürüyüş sonrasında ulaştığımız Doğu Terasında ilk olarak tahtlarda oturan tanrı heykelleri ve keşfediliş hikayesi ile ilgili rehberimizden bilgi aldıktan sonra Batı Terasına geçerek muhteşem Toroslar manzarası eşliğinde 2100 metre yükseklikten Gün Batışını izleyeceğiz. Batış sonrası otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

 • Not: Nemrut Dağı sıcaklık farkının (gece ve gündüz / mevsimsel) fazla olduğu yerlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli yağmurluk, polar, eldiven, bere ve sıcak tutacak kışlık kıyafetlerin yanınızda olmasını tavsiye ederiz.

Konaklama: Antiochos Otel

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. Set menü olması durumunda menü bilgisi tur içerisinde sizlerle paylaşılacaktır.

2.GÜN : ŞANLIURFA VE ÇEVRESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile turumuza başlayacağız. Adıyaman – Bozova – Şanlıurfa güzergahından devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Fırat’ın doğal yatağı üzerinden geçerek barajın başkenti diye tabir edilen Bozova’dan önce ulaşacağımız Atatürk Barajı Seyir Terası olacak.

Atatürk Barajı: GAP Projesinin en önemli ayağı olup Fırat üzerinde bulunan 5 tane incinin en değerlisidir. Enerji amacının yanısıra sulama, sosyal gelişim vb. projelerin kalbi ve yönetim merkezidir. 817 km’2 olan göl alanı ile Van Gölü’nden sonra ikinci büyük su havzamız olan barajı seyir terasından izleyerek gerekli bilgilerimizi rehberimizden alacağız. Ardından ise Şanlıurfa’ya doğru olan yolculuğumuz başlayacak.

Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.

Öğlen Yemeği: Çulcuoğlu Restoran: Çorbalar, Salatalar, Kebap Çeşitleri, Tatlı Çeşitleri (Alakart – Menü Fiyatları Geçerlidir.)

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.

Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.

Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak.

Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz. Verilen zaman sonrası lobide buluşma sonrası yemekli Sıra Gecemiz başlayacak.

Sıra Gecesi(Yemekli): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 Saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz.

 • Not: Sıra Gecesi Menüsü: Lebeniye – Bostana – Kebap – Şıllık Tatlısı – Ayran

Konaklama: Manici Butik Otel

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi sırasında yukarıda yazılmış olan menü alınacaktır.

3.GÜN : ŞANLIURFA ÇEVRESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile son günkü turumuza başlayacağız.

Şanlıurfa çevresini kapsayan bu günkü turumuzda ilk olarak;

Eyyüb Nebi Sabır Mekânı: Sabrın timsali olarak bilinen Eyyüb Peygamber; Tüm malının mülkünün alınması, ailesinin tamamen yok olmasına rağmen inancından vazgeçmeyip, sınanmasına rağmen sabrederek daha fazlasına sahip olmuştur. Sabır mekânı bugün yerel halkında en fazla ziyaret ettiği mekanlardan birisidir.

Harran: Eski metinlerde bile ismini aynı geçtiği bu merkez Semavi dinlerin en önemli mekanlarından birisidir. Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Tarihsel açıdan çok önemli mekanları barındırmaktadır ve bugün Kültür Bakanlığına bağlı bir açık hava müzesidir. Bu alan içerisinde bulunan Surlar, İç Kale, Harran Höyük, Harran Ulu Camii (Üniversite) ve geleneksel yapı olan Kümbet Evler görebileceğimiz yerler olacak. Kümbet evler içerisinde vereceğimiz molada geleneksel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilir ve keyifli bir dinlenme molası geçirebilirsiniz.

Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.

 • Program bitimi sonrası Şanlıurfa’ya geri döneceğiz. Otantik Kapalıçarşılar ve Gümrük Han’da vereceğimiz zaman sonrasında Gaziantep’na giderek turumuzu sonlandıracağız

 

Tarihler ve Ücretler:

2 Gece 3 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Toplam 2 Gece HB (Oda ve Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil) Konaklama
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Lisanlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tur sırasınca kullanılacak turizm hizmetlerini yapmaya haiz belgeli tur aracı 
 • Programda belirtilmiş olan geziler
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası
 • Kulaklık dinleme sistemi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Gaziantep Gidiş ve Dönüş Uçak Biletleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Alınır ise son günkü akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde ve otelde alınabilecek olan ekstra yiyecek ve içecek ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Ön Rezervasyon Formu: