Güneydoğu ve Kapadokya Turu

Tur Programı:

1.Gün İstanbul’dan Hareket, Adana, Antakya;

20.00 – İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
20.30 – Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
20.45 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
21.00 – Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
21.30 – Gebze Center Otobüs Durağı 

Bu Turumuza dileyen misafirlerimiz İstanbul’dan sabah en erken saatte hareket eden Adana Havalimanı veya Antakya Havalimanı uçuşu ile katılabilirler.

Belirtilen saatte ve hareket noktalarında buluşuyor ve  Megaron Tour olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz keyifli  gezimize, lüks otobüsler, ikramlarımız ve  Megaron Tour misafirperverliğinde Gap Turumuza başlıyoruz.

2.Gün Hatay Arkeoloji Müzesi, St.Pierre Kilisesi, Uzun Çarşı;

Bolu, Ankara, Aksaray, Adana ve İskenderun güzergahından geçerek Antakya’ya hareket ediyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından yol güzergahımız üzerinde bulunan dinlenme tesisinde kahvaltı molası vererek yeni güne merhaba diyoruz. Kahvaltı molamızın ardından turumuza ilk olarak Hatay Arkeoloji Müzesi ile başlıyoruz. 1932 yılında başlayan kazı çalışmalarından bugüne kadar Amik Ovası, Harbiye, Narlıca, Güzelburç, Samandağ ve çevresinde yapılan kazılar sonucu çıkartılan ve koleksiyonu tamamlayan mozaikler hakkında rehberimizden detaylı bilgi ediniyoruz. Gezimize adını Hz.İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Pierre’den alan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Doğal bir mağara olan kilisede ilk dini toplantı yapıldığından dolayı Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinmektedir. Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’da Uzun Çarşı gezimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Lezzetleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Gaziantep’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için Gaziantep’teki otelimize gidiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Tesiste Alınacaktır.(Ekstra)
Öğle Yemeği:
 Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Gaziantep 4* veya 5* Oteller

3.Gün Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Adıyaman, Nemrut Dağı,Doğu ve Batı Terasları, Adıyaman;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem mozaikleriyle ünlü Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ ne hareket ediyor ve Zeugma antik kentinden çıkarılan eserleri görüp bilgi alıyoruz. Müze gezimizin ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk ile Adıyaman’a ulaşıyoruz. Adıyaman’ da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında restaurantımızdan direkt olarak minibüsler ile Kahta ilçesi üzerinden Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Tanrı Kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyoruz. Bugün gezimizi tamamlıyor ve minibüsler ile direkt olarak Adıyaman merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için Adıyaman’daki otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Adıyaman 4* Oteller

4.Gün Diyarbakır, Tarihi Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Batman, Hasankeyf, Midyat, Mardin;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk ile Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır’ da Ulu Cami, Tarihi Hasan Paşa Hanı, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır Surları, 10 Gözlü Köprü gezip göreceğimiz yerler arasındadır. Batman’da öğle yemeğimizi aldıktan sonra çağlar boyunca hep dikkat çeken dünyanın en eski uygarlıklarının yaşadıkları, birçok imparatorluklar bünyesi içinde kalan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehrinin suları altında kalacak olan kentte taşınan eserleri ziyaret ediyor ve Mardin’in incisi Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat yapıları, yaşam biçimi ve kültürel zenginliğiyle taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyor ve serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama için Mardin’e hareket ediyoruz. 

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Mardin 4* veya 5* Oteller

5.Gün Mardin, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Ulu Cami, Abbaralar, Şanlıurfa;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkıyor ve Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Medrese ziyaretimizin ardından 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Mardin şehir merkezinde Abdüllatif Cami, Ulu Cami, Postane Binası, Abbaralar’ ı geziyor ve öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şanlıurfa’daki otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltı:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Şanlıurfa 4* veya 5* Oteller

6.Gün Göbekli Tepe, Balıklıgöl, Halfeti, Birecik, Kelaynak Üretim İstasyonu, Gaziantep;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan örenyerinde T biçimindeki 10 – 12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür. Burası bir yerleşim değil, kült merkezi olarak tanımlanmaktadır. Buradaki kült yapılarının üretime geçiş aşamasına – tarım ve hayvancılığa- yakın olan son avcı grupları tarafından inşa edilmiş olduğu anlaşılmaktadır. Diğer anlatımla Göbekli Tepe, çevredeki oldukça gelişmiş ve derinlik kazanmış bir inanç sistemine sahip olan avcı – toplayıcı gruplar açısından önemli bir kült merkezidir. Göbekli Tepe gezimizin ardından 150 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde, rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldığı, bir mucize sonrasında etrafın güllük gülistanlık olduğu Balıklıgöl’ ü ziyaret ediyoruz. Balıklıgöl sonrası yürüyerek Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacaktır. Bu gezilerin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Halfeti’ye hareket ediyor ve Birecik Barajı suları altında 1/3’ ünü kaybeden bu ilçede tekne turuna çıkıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne ile seyahat ederek panaromik olarak Rumkale’ yi görüyoruz. Baraj gölü suları altında kalan Savaşan Köyünü fotoğraflayarak turumuzu bitiriyor ve Birecik ilçesine hareket ediyoruz. Burada Kelaynak Üretim İstasyonu’nu ziyaret ediyor ve nesli tükenmekle karşı karşıya olan kuş türü ile ilgili bilgiler ediniyoruz. Bugünlük gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Gaziantep 4* veya 5* Oteller

7.Gün Gaziantep, Bey Mahallesi, Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Bakırcılar ve Elmacılar Çarşıları, Kahramanmaraş, Kapadokya,;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi, Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzelerini geziyoruz. Bu gezilerimiz sonrasında Bakırcılar ve Elmacı Pazarlarını geziyor ve sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tahmis Kahvesi’nde menengiç kahvelerimizi yudumladıktan sonra  Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Meşhur Maraş Dondurması’nı tadıyor ve Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kapadokya’daki otelimizde.Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz bu akşam Kapadokya yöresine özgü kuzu gecesi diye tabir edilen Anadolu Dans Figürlerinin sergilendiği Türk Gecesi programına katılabilirler.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Kapadokya 4* veya 5* Oteller

8.Gün Kapadokya, Devrent Vadisi, Paşabağlar Örenyeri, Halı Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Onyx Taş Atölyesi, İstanbul’a Dönüş;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve değişik peribacaları ile dikkat çeken ve Hayal Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Vadiden ayrılıyor ve erken Hristiyanlık döneminde yaşam tarzlarıyla ünlenen Simon Stilit rahiplerinin hücrelerinin bulunduğu Paşabağları Örenyeri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Kapadokya Halıları atölyesini ziyaret ediyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi alıyor ve Hristiyanlık’ ta manastır hayatının başladığı ve şekillendiği önemli merkezlerden biri olan Göreme Açıkhava Müzesi’ ni geziyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Dünyaca ünlü Onyx atölyesini ziyaret ediyoruz ve Onyx hakkında bilgi alıyoruz. İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tesiste Serbest Zaman (Ekstra)

 

Tarihler ve Ücretler:

7 Gece 8 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konklama 
 • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 6 Akşam Yemeği 
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Tüm Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti (Opsiyonel)
 • Halfeti Tekne Turu (Opsiyonel)
 • Şanlıurfa’da Sıra Gecesi (Opsiyonel)
 • Kapadokya’da Türk Gecesi (Opsiyonel)
 • Kapadokya’da Balon (Opsiyonel)
 • Müze Ve Ören Yeri Girişleri

Ön Rezervasyon Formu: