Kapadokya Turu

Tur Programı:

1.Gün: İstanbul’dan Hareket;

22.00 – İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
22.30 – Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
23.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
23.20 – Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
23.45 – Gebze Center Otobüs Durağı
05.00 – Ankara Söğütözü Tesisleri

Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra, Megaron Tour olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz Kapadokya Turumuza başlıyoruz.

Mola: İzmit Pause Tesisleri, Unova Tesisleri, Orhan Ağaçlı Tesisleri

2.Gün: Tuz Gölü – Ihlara Vadisi – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Paşabağ – Dervent Vadisi – Ürgüp:

Sabah saatlerinde Tuz Gölü’ne ulaşarak kısa süreli fotoğraf molası sonrası Aksaray Mevkii’nde Kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molasının ardından Hasan Dağı manzarası eşliğinde Ihlara Vadisi’ne  ulaşıyoruz. Yer yer 80-100 metre derinliğe sahip, Melendiz Çayının binlerce yılda vadiyi oyarak oluşturduğu bu doğa harikası mekânda Ağaçaltı Kilisesi – Yılanlı Kilise gibi noktaları geziyoruz. Bir sonraki durağımız ise Kaymaklı Yer Altı Şehri olacaktır. Yerin yaklaşık 50-55 metre altına kadar oyulmuş ve 9 kattan oluşan bu devasa kompleks hepinizi büyüleyecek. Hititler döneminden itibaren yapımları başlayan; labirent gibi örülmüş olan yeraltı yapılarının en büyüğünü geziyoruz. Yeraltı şehri gezimiz sonrası bölgeye tam anlamıyla giriş yaparak öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza ulaşıyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Paşabağları’na geçiş yapıyoruz. Paşabağları peribacalarının en güzel görünümüne sahip ve tepeden görme şansınız olan bir nokta. Sonrasında rotamıza Dervent Vadisi ile devam ediyoruz. Burada birçok farklı şekildeki Peri Bacalarını fotoğraflama şansımız oluyor. Dervent vadisi değişik şekillerdeki en çok peri bacasının bulunduğu yerdir. Ürgüp şehir merkezinden rehberimizin anlatımları eşliğinde geçerek Turasan Şarap Fabrikası’na ulaşıyoruz. Doğal Kayaların içinde bölgenin en nadide üzümlerinin Şaraba dönüşme hikâyesini uzmanından dinliyoruz. Ardından Üç Güzeller Peri Bacaları gezimizi de tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Türk Gecesi organizasyonuna katılabiliyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Tesiste Serbest Zaman (Ekstra)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Emin Koçak Kapadokya Hotel 5*

3.Gün: Güvercinlik – Uçhisar – Çömlek Atölyesi – Göreme – Avanos – Hacı Bektaş – İstanbul’a Dönüş:

Sabah Balon Turuna katılan misafirlerimiz ile birlikte otelde alacağımız kahvaltımızda buluştuktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Kapadokya turumuza devam ediyoruz. Bugün ki ilk durağımız Göreme Açık Hava Müzesi olacak. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise,mutfak ve toplu yaşam bölümlerini gezebilirsiniz. Ardından Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi gezilerimizi Panoramik olarak çekilen fotoğraflar ile tamamlayarak, Kızılırmak`ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz.

Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından mermergiller familyasından olan ve Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli’nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tesiste Serbest Zaman (Ekstra)

Tarihler ve Ücretler:

2 Gece 3 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Emin Koçak Hotel’de(5*) 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Akşam Yemeği
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Tüm Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Balon Turu (Opsiyonel)
 • Türk Gecesi (Opsiyonel)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

Ön Rezervasyon Formu: