Kapadokya Rüyası

Tur Programı:

1. Gün: İstanbul’dan Hareket, Kapadokya

22.00 – İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
22.30 – Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
23.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
23.20 – Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
23.45 – Gebze Center Otobüs Durağı
05.00 – Ankara Söğütözü Tesisleri

Belirtilen Saatlerde ve Hareket Noktalarında Buluştuktan Sonra, Megaron Tour olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz Kapadokya Turumuza başlıyoruz.

2. Gün: Hacı Bektaş Veli, Avanos, Paşabağları, Dervent Vadisi, Ürgüp Asmalı Konak, Turasan;

Sabah erken saatlerde Kırşehir’e ulaşıyoruz. Burada alacağımız harika bir kahvaltının ardından yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından Hacı Bektaş Veli’ye ulaşıyoruz.Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli’nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından, Avanos’a doğru yola çıkıyoruz. İlk etapta Aşıklar Tepesi’ni göreceğiz, ardından Avanos sokaklarını gezeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Paşabağları diye adlandırılan Peri Bacalarının en sıklıkla görüldüğü bölgeye geçiş yapıyoruz. Rehberimiz eşliğinde bölgede yürüyüş yaptıktan sonra Dervent Vadisine geçiyoruz. Dervent vadisinde değişik figürlere benzeyen peri bacaları ile ünlüdür. Sonrasında ise gezimize Ürgüp’e geçerek devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi alarak sonrasında Ürgüp’te Asmalı Konak ziyaretimiz sonrası şarabı ile ünlü bölgemizde Turasan şarap fabrikası ziyaretimiz ve alışveriş imkânı buluyoruz. Şarap fabrikasından çıkarak akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda Alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Emin Koçak Kapadokya Hotel 5*

3. Gün: Ortahisar, Göreme Açık Hava Müzesi, Çanak Çömlek Atölyesi, Onyx Taş Atölyesi,Uçhisar;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisine giderek fotoğraf molası vereceğiz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize Göreme açık hava müzesi ile devam ediyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise,mutfak ve yaşam alanları bölümlerini gezebilirsiniz. Sonrasında Kızılırmak`ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlardan sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. (Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Türk Gecesine katılıyoruz.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Emin Koçak Kapadokya Hotel 5*

4. Gün: Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Tuz Gölü, İstanbul’a Dönüş;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gezimize Kaymaklı Yeraltı Şehri ile devam edeceğiz. Eski zamanlarda şimdiki gibi yüksek teknolojiler, gelişmiş savunma araçları olmadığından savaşlar ve korunma şekilleri de bambaşka bir haldeydi. Bu savaşlarda en iyi korunmayı sağlayacak olan yapıların başında da bu yeraltı şehirleri geliyordu. Eski yaşamlara dair en dikkat çekici ipuçlarının var olduğu, müthiş bir işçilikle yaratılan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında gezimize Ihlara vadisi ile devam ediyoruz. Hasan Dağı manzarası eşliğinde Ihlara Vadisine varıyoruz. Yer yer 80-100 metre derinliğe sahip, Melendiz Çayının binlerce yılda vadiyi oyarak oluşturduğu bu doğa harikası mekânda Ağaçaltı Kilisesi – Yılanlı Kilise gibi noktaları geziyoruz. Ardından Tuz Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Tuz gölünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardında dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktalara bırakarak bir dahaki organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tesiste Serbest Zaman (Ekstra

Tarihler ve Ücretler:

2 Gece Konaklamalı

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Emin Koçak Hotel’de (5*)              1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Akşam Yemeği
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Tüm Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Balon Turu (Opsiyonel)
 • Türk Gecesi (Opsiyonel)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

Ön Rezervasyon Formu: