Karadeniz - Batum Turu

Tur Programı:

 1. Gün: İstanbul’dan Hareket, Sinop;

21.00 – İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
21.30 – Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
22.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
22.20 – Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
22.45 – Gebze Center Otobüs Durağı 

Belirtilen Saatlerde ve Hareket Noktalarında Buluştuktan Sonra, Megaron Tour olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz Karadeniz – Batum Turumuza başlıyoruz.

Yaklaşık 8 saat sürecek olan yolculuğumuzu vereceğimiz 3 mola ile birlikte en keyifli şekilde değerlendiriyoruz. Sabah saatlerinde Sinop’a ulaşıyoruz.

Mola: İzmit Pause Tesisleri, Kaynaşlı Tursan Tesisleri, Ilgaz;

2.Gün: Sinop, Samsun, Ordu;

Sabah erken saatlerinde Sinop’a ulaşarak kahvaltımızı alıyor ve turumuza başlıyoruz. Sinop Kalesi ve Eski Sinop Cezaevi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu gezimiz esnasında bölgede ün salmış el yapımı maket gemi atölyesinden alışveriş içinde kısa bir serbest zaman vermeyi ihmal etmiyoruz. Gezimizin bitişini takiben Akliman Mevkisinden geçip Hamsilos Koyu’na giderek; Türkiye’de tek örneği burada bulunan ve doğal bir oluşum olan Hamsilos Fiyordlarını fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimize müteakip Samsun’a hareket ederek yaklaşık 2 saatlik bir yolcuktan sonra Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun’u keşfedeceğimiz gezimizde; İlk adım anıtı – Arkeoloji Müzesi ve Bandırma Vapuru gezilerimiz sonrasında Akşam yemeğimizi almak üzere Ordu’da bulunan otelimize geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Sinop’ta Serbest Zaman. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Ordu – Anemon Hotel vb.

3.Gün: Boztepe, Ordu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Çayeli, Ardeşen

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe oluyor. Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Giresun kalesi ve Giresun adasını panoramik olarak görüyoruz. Yolumuz üzerinde Giresunluların geçim kaynağının önemli bir bölümünü oluşturan, dünyanın en kaliteli fındığı olarak kabul edilen ve antik çağ yazarlarının kaynaklarında ‘’orduları ayakta tutan Kerasus Yemişi’’ olarak adlandırdığı Giresun fındığını alabileceğimiz uygun bir noktada alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Keşap, Espiye, Tirebolu üzerinden Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Akçaabat’a varıyoruz. Akçaabat Köftesinden oluşan öğle yemeği menümüzü aldıktan sonra Trabzon’a varıyoruz ve buradaki ilk gezi durağımız Ayasofya oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkari, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve Bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye Sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun camii ve Zağnos deresi yanından Trabzon kalesini de panaromik olarak görerek Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve(Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Ve son durağımız olan Uzungöl’e geçerek fotoğraflarımızı çekiyor ve sonrasında Çayeli’nde bulunan otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Akçaabat Köftecisi (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Ardeşen – Ela Hotel vb.

4.Gün: Batum veya Borça Karagöl, Hopa, Ardeşen;

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Borça – Karagöl Turumuza başlıyoruz. (50 TL) Hopa’da bizleri bekleyen minibüslerimiz ile Karadeniz’in en güzel göllerinden birisi olan Karagöl’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Sarp sınır kapısına ulaşarak Batum’a geçiş yapıyoruz. Batum’u gündüz ve gece olarak görebilme fırsatımız oluyor. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanın tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz ise Gürcü Gecesi’ne katılabilirler. (Ekstra)

Not: Borçka – Karagöl gezisine katılmak istemeyen misafirlerimiz Hopa’da serbest zaman olarak değerlendirebilirler. Tur bitiminde katılmayan misafirlerimiz de alınarak Batum’a geçiş yapılacaktır.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Anne Babası veya herhangi bir tanesi yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Borçka Karagöl’de Serbest Zaman (Ekstra)
Akşam Yemeği: Batum’da Gürcü Gecesinde veya Serbest Zaman (Ekstra)
Konaklama: Ardeşen – Ela Otel vb.

5.Gün: Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Rize, Trabzon, Maçka;

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Karadenizin en meşhur vadisi olan Kaçkar dağlarının buz gibi sularında yetişen alabalığıyla da meşhur olmuş, son yıllarda rafting festivallerine ev sahipliği yapan, dağlarını -tepelerini Çay bahçelerinin kapladığı Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında yöresel ürünleri de tadacağımız öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemeğimizin ardından elimize çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz.

Fırtına Deresi’nde 2 farklı ekstra gezi alternatifimiz bulunmaktadır:

(1.Seçenek) ZİLKALE GEZİSİ (ESKTRA 50 TL): Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva köyünün harika manzarında fotoğrraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750 , çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezerken kaçkarların eşssiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamış olacaksınız. Bu unutumaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.

(2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 75 TL): Rafting aktivitemiz öncelikle Rafting eğitmenleri tarafından verilen Kürek tutuşu-Komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 – 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresinin coşkun dalgalarında benzersiz Rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresinde yüzme molaları ve kürek oyunları ile dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Çamlıhemşinden hareketle Hala köyünden adını alan Hala Deresi boyunca ilerleyerek Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Yaylaların sultanı olarak adlandırılan ve kaplıcalarıyla ünlü Ayder Yaylasını gezip bol bol fotoğraf çekebileceğimiz, Yöresel Muhlamalık Peynir-Tereyağı- mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından programımızı sonlandırıyoruz. Sonraki durağımız ise Trabzonun el sanatları ve üretim bakımından en meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz.  Sürmene denince akla ilk gelen şey mutfaklarınızda işlerimizi oldukça kolaylaştıran ve dünya çapında üne sahip olan, koleksiyon parçalarının da bulunduğu özel yapım Sürmene Bıçağını alabileceğimiz bir noktada hem sürmene bıçağının özelliklerini öğreniyor hem de alıveriş imkanı buluyoruz. Sürmene’den sonra Trabzon’da bulunan otelimize geçiş yaparak akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Ayder Serbest Zaman (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Maçka – İpekyolu Hotel vb.

6.Gün: Zigana Geçidi, Sümela Manastırı, Altındere Milli Parkı, Hamsiköy, Trabzon, Ordu, Samsun;

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Manastır tadilatta olduğu için fotoğraf molamızın  Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz. Öğle yemeğimizi burada altıktan sonra otobüsümüze binerek Zigana Dağları’na tırmanıyoruz. Sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü görüp sütlaç molası ardından Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’nden geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından yolculuğumuza devam ederek yaklaşık 2,5 saat sonra Samsun’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Trabzon Serbest Zaman (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Samsun – Radisson Blue Hotel vb.

7.Gün: Amasya;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık molamız ile birlikte 2,5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Amasya’ya ulaşarak öncelikle Ferhat ile Şirin Müzesini gezerek gezimize başlıyoruz. Sizlere tanıyacağımız serbest zaman öğle yemeği sonrası gezimize Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş Sultanlarımızdan Sultan İkinci Beyazıt külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Sonrasında İstanbul’a olan yolculuğumuza başlayarak akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka  organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:  Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

 

Tarihler ve Ücretler:

6 Gece 7 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • 5 Gece Otellerde Konaklama 
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 4 Akşam Yemeği 
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Tüm Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
 • Batum Turu
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Batum’daki Akşam Yemeği ve Eğlencesi 
 • Yayla Turları Minibüs Ücreti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

Ön Rezervasyon Formu: