Tunceli - Kemaliye Turu

Tur Programı:

 

Bilgilendirme:

 • Bu Turumuz 4-14 Kişi sayısı aralığında butik olarak gerçekleştirilmektedir.
 • Tur ücretlendirmeleri Bayram ve özel günlerde değişiklik göstermektedir. Acente Personelimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Uçak Biletinizi Yukarıdaki Saatler Olacak Şekilde Alabilirsiniz veya Acente Personelimiz Sizler İçin Uçak Bileti Alımını Gerçekleştirebilir.
 • Uçak ile gerçekleştirdiğimiz bu turumuza ülkemizin her noktasından uçuş saatleri denk gelecek şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Bu konuda acente personelimizden destek alabilirsiniz.
 • Grup katılımlarında özel olarak uçuş saati, tur tarihi, gün sayısı gibi değişiklik talebi değerlendirilip farklı programlar sunabiliriz.
 • Her tarihte uçuş detaylarında ufak değişiklikler olabilmektedir. Lütfen tarih seçimi yaparak tur detayını kontrol ediniz.

 

 1. GÜN: DÜZGÜN BABA – PÜLÜMÜR VADİSİ – KUTU DERESİ – PÜLÜMÜR – TUNCELİ

Uçak ile Erzincan’a iniş sonrası havalimanında tur rehberimiz ve aracımız ile buluşarak Sonrasında ise Pülümür Çayı’nın içinden geçtiği Pülümür Vadisi boyunca ilerleyeceğiz. Kutu deresinde, doğal güzellik içinde aldığımız öğlen yemeği ve doğa ile baş başa  geçireceğimiz zamanın ardından  aracımız ile hareket ederek Pülümür’ e ulaşacağız. Pülümür’de ziyaret edeceğimiz Pülümür Bellek ve Kültür Evi bölgenin son yüzyılını gösteren fotoğraf ve bilgi tabelaları ile donatılmış durumda. Buradan aynı zamanda bölgenin ballarını da a tadıp satın alabilirsiniz. Sonraki durağımız ise bölgenin en önemli inanç ve ziyaret merkezlerinden birisi olan Düzgün Baba Dağı ve Cemevi ziyareti olacak. Program bitimi sonrasında ise Tunceli’de bulunan otelimize hareket edeceğiz.

Konaklama: Tunceli Merkez Grand Şaroğlu Otel

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde Set Menü olarak alınacaktır.

 1. GÜN: MUNZUR VADİSİ – ANA FATMA ZİYARETİ – HALVORİ GÖZELERİ – MUNZUR BABA ve MUNZUR GÖZELERİ – OVACIK – ERGEN KÖYÜ – HOZAT – TUNCELİ CEMEVİ – PALAVRA MEYDANI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından ilk gezi noktamız bölge halkı için en fazla ziyaret edilen kutsal mekanlardan birisi olan Ana Fatma Ziyareti olacak. Sonraki durağımız ise Munzur Çayı kıyısında olan Halvori Gözeleri olacak. Yok üzerinde inip keyifli bir kısa patika yolculuğu ile ulaştığımız gözelerde verdiğimiz serbest zaman sonrası Munzur Çayı’nın hayat verdiği heybetli vadi boyunda yol almaya devam edeceğiz. Munzur Çayı üzerinde asma köprü molası sonrasında ki durağımız ise Munzur Baba ziyareti ve Munzur Gözeleri olacak. Burada geçireceğimiz zaman sonrası Tunceli’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Ovacık’a geri dönerek öğlen yemeği için mola vereceğiz. Buradaki programımız sonrası Ergen Köyü’ne hareket edeceğiz. Göreceğimiz Ergen Köyü Ermeni Kilisesi her ne kadar oldukça harap durumda olsa da aktif olduğu dönemin zenginliğini büyüklüğü ve taş işlemeciliğinin zarafeti ile hala hissettirmekte. Sonraki gezi noktamız ise Hozat olacak. Merkezin görülmesi sonrasında ise dönerek Tunceli Cemevi ziyaretini gerçekleştirip günümüzün son gezi noktası olacak olan yeni açılan Tunceli Müzesi’ne uğrayarak bölgenin arkeolojik ve etnoğrafik altyapısını göreceğiz. Tunceli (Mameki) Palavra Meydanı serbest zaman da Sevuşen Heykeli’nin görülmesi sonrası otelimize döneceğiz.

Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Otel

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacaktır.

 1. GÜN: PERTEK – ÇEMİŞGEZEK – ONAR KÖYÜ VE TARİHİ CEM EVİ – KEMALİYE (EĞİN)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından 1 saatlik yolculuk sonrası Pertek’e ulaşacağız. Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra ise eski yerleşimi baraj altında kalmış olan Pertek’in yeni yerleşimin taşınmış olan tarihi değerleri Sungurbey Camii ve Çelebi Ağa Camii gezi noktalarımız olacak. Pertek turumuz sonrasında ise ulaşacağımız ve ismi Bizans İmparatoru olan Ionannis Chimiskes’ten gelen Çemişgezek tüm bölgenin en eski yönetim birimlerinden biridir. Bu nedenle tarihsel süreç içerisinde oldukça fazla yerleşim görmüş ve antik eserlere ev sahipliği yapmıştır. Çemişgezek’e görebileceğimiz eserler Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Uzun Hasan Türbesi ve olacak. Çemişgezek gezi programımız sonrası Keban Baraj’ı üzerinden feribot ile yaptığımız kısa yolculuk sonrası karşıya geçerek ülkemizin en eski Cemevi olan Onar Köyü’ne ulaşacağız. Hasan Onar Türbesi ve tarihi Cemevi ziyareti sonrası dileyen misafirlerimiz ev şarabının tadına da bakabilirler. Program bitimi sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde Kemaliye’ye (Eğin) hareket edeceğiz.

Konaklama: Kemaliye Vadi Otel

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacaktır.

 1. GÜN: KEMALİYE – TAŞYOLU – KARANLIK KANYON – KARANLIK KANYON TEKNE TURU – MANİ YOLU – APÇAĞA VE SIRAKONAK KÖYLERİ – VALİ RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ – OCAK KÖYÜ – MALATYA – DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı Kemaliye turumuza başlayacağız. Derin bir vadi yamacında kurulmuş olan ilçede ilk durağımız Kemaliyeliler Taşyolu olacak. Yapımı bir asır süren, halk devlet dayanışması ile yapılmış ve Kemaliye’nin dışa açılmasını sağlayan Taşyolu ziyareti sonrası su seviyesi müsait ise ünlü Karanlık Kanyon’da tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Sonraki durağımız ise Kemaliyeli kadınların gurbetteki sevdiklerine yazdıkları manilerin iki tarafını süslediği Mani Yolu olacak. Ardından aracımızla hareket ederek Sırakonak Köyü’ne ulaşacağız. Köy içi yürüyüşümüzde geleneksel evler ve konaklar mimarisi ve süslemeleri ile ilginizi çekecek. Sonraki durağımız ise Apçağa Köyü olacak. Meşhur şairimiz Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu köy olan köyde adına açılmış etnoğrafya müzesini ziyaret ettikten sonra Kemaliye’den ayrılacağız. Yolda Vali Recep Yazıcıoğlu köprüsünü fotoğrafladıktan sonra Düşkünler Ocağı olarak bilinen Aleviliğin en önemli ziyaret mekanlarından birisi olan Ocak Köyü’ne hareket edeceğiz. Türbe, Müze, Anıt Ağaç ziyaretlerimizden sonra alacağımız öğlen yemeği sonrası Malatya’ya hareket ederek Malatya Havalimanı’nda turumuzu sonlandıracağız.

Tarihler ve Ücretler:

3 Gece 4 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Tunceli Grand Şaroğlu Otel’de 2 Gece HB (Oda ve Açık Büfe Kahvaltı + Akşam Yemeği), Kemaliye Vadi Otel’de 1 Gece HB (Oda ve Açık Büfe Kahvaltı + Akşam Yemeği) olmak üzere toplam 3 gece konaklama – 4 gün tur.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Lisanlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçiş Ücretleri
 • Tur sırasınca kullanılacak turizm hizmetlerini yapmaya haiz belgeli tur aracı (12-15 Kişilik gruplarda 17 Kişilik Minibüs, 15 – 27 Kişilik gruplarda 27 Kişilik Midibus, 36-44 Kişilik gruplarda 46 Kişilik Otobüs)
 • Programda belirtilmiş olan geziler
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidiş ve Dönüş Uçak Biletleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Alınır ise son gün akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde ve otelde alınabilecek olan ekstra yiyecek ve içecek ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Ön Rezervasyon Formu: