Uçaklı Gap Turu

Tur Programı:

1.Gün: İstanbul’dan Hareket, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mardin

Diyarbakır Havalimanı’nda buluşarak ve Megaron Tour  olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz keyifli gezimiz Uçaklı Gap Turumuza başlıyoruz.

Havalimanında bizi karşılayacak olan aracımız ile buluştuktan sonra Diyarbakır’ı Keşfetmeye Başlıyoruz.İlk Durağımız Anadolu’nun en meşhur ve eski camilerinden biri Ulu Camii olacaktır. Sonrasında Cahit Sıtkı Tarancı’nın evini gezeceğiz. Buradaki gezimiz sonrası Hasanpaşa Hanı’na giderek çay kahve molamıza müteakip Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’in sular altında kalmış halini panoramik olarak görüyor ve Midyat’a doğru hareket ediyoruz.  Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastır’ını ziyaret ediyoruz. Mor Gabriel ziyaretimiz sonrasında Midyat merkeze geliyoruz. Burada birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğinizi ve alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışveriş sonrası Midyattan Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Mardin Yay Grand Hotel vb. 4*

2.Gün: Mardin, Göbeklitepe, Şanlıurfa:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız  Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam’da (Kırklar Kilisesi) alacağımız önemli bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yürüdükten sonra Mardin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanı,  Latifiye Camisini ve Gazipaşa İlköğretim Okulu’nu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Cami’yi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz.  Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip  akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesi’ne gidiyoruz. Gezilerimizi tamamlayarak Göbeklitepe’ye olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat sonra Göbeklitepe’ye ulaşarak rehberimizin anlatımları eşliğinde Göbeklitepe’nin esrarengiz tarihine şahitlik ediyoruz. Ardından Şanlıurfa’da bulunan otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyor ve isteyenlerle sıra gecesine geçiyoruz.

Sabah Kahvaltı:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:  Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Şanlıurfa Grand Urfa Otel vb. 4*

3.Gün: Şanlıurfa, Harran, Balıklıgöl, Nemrut Dağı, Adıyaman;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise yolculuğumuza Nemrut Dağı’nda Gün batımı ile devam ediyoruz. Bölgede bizleri karşılayacak olan minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyor bir yandan da şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Adıyaman’da bulunan otelimize geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Adıyaman Antiochos Otel vb.

4.Gün: Atatürk Barajı, Halfeti, Birecik, Gaziantep;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ’ın eteklerinden getirilen  Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Sonrasında Halfeti’ye ulaşarak burada Birecik Baraj Göl’ü üzerinde bir saat süren tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra, sonrasında Gaziantep’e geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Gaziantep Kule Otel vb. 5*

5.Gün: Gaziantep, Antakya:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş bu ilinde Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye özgü restoranlarda alarak sonrasında tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında  bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan çarşılar ve sedef atölyeleri gezilerinin ardından Antakya’ya geçiş yapıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşarak yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Antakya Anemon Otel vb. 4*

6.Gün: Antakya, İstanbul’a Dönüş:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Antakya şehrini rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız Antakya Mozaik müzesi olacaktır. Birbirinden güzel eserlerin sergilendiği bu müzeyi detaylıca gezdikten sonra Hatay Sofrası’nda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından St. Pier Kilisesi ve Harbiye Şelalelerini görerek Şehir merkezinde Eski Antakya Sokaklarını keşfediyoruz. Saat 17.00 Sularında aracımıza binerek Havalimanına hareket ediyoruz.Pegasus Havayolları 18.30 Uçuşuyla İstanbul’a dönüyoruz. Bir sonraki Organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Tarihler ve Ücretler:

5 Gece 6 Gün

 • Tarih ve fiyat bilgisini info@megarontour ya da (474)223 4040 numaralı telefondan talep edebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konklama 
 • Otelde Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Akşam Yemeği 
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Tüm Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Türsab)
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri 
 • Öğle Yemekleri 
 • Sıra Gecesi Eğlencesi 
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

Ön Rezervasyon Formu: